Op 7 oktober vond bij de roepende kerk van Winschoten de najaarsvergadering van de classis Groningen plaats. Alle gemeenten, behalve Zuidlaren, waren vertegenwoordigd.

 

Een speciaal welkom was er voor ds. G.M. Bosker de nieuwe predikant van Kantens. Ds. G. Huisman is met emeritaat gegaan en ds. J. van der Vecht is ernstig ziek en we leven mee met hem en de gemeente van Veendam/Wildervank. De vergadering eindigde met de woorden: ‘We hebben broederlijk vergaderd.’ Een juiste conclusie en ‘ja’ ook in de classis Groningen vinden we de breedte van ons de Christelijke Gereformeerde Kerken terug en wordt er verschillend gekeken naar de landelijke ontwikkelingen. We houden elkaar vast en aanvaarden elkaar als broeders en als dienaren van de Eigenaar van onze kerken, Jezus Christus. Het bespreken van de situatie in het kerkverband nam het grootste gedeelte van de vergadering in beslag.

Daarnaast werd gesproken over de tweede dienst. Dat gebeurde in kleine groepen. Veel gemeenten worstelen met de opkomst in deze diensten en zijn op zoek naar alternatieven en ideeën voor de invulling. Vragen die werden besproken zijn: Hoe kunnen we elkaar blijven ontmoeten rondom het Woord? En: hoe kunnen we de onderlinge band binnen de gemeente versterken?

Omdat veel gemeenten vacant zijn, leeft het idee om preeklezers uit te wisselen. De scriba zal een inventarisatie maken. Er is een appel besproken tegen een besluit van de kerkenraad van Groningen aangaande ‘homoseksualiteit en pastoraat’. Het appel voldoet niet aan de eisen zoals gesteld in het kerkelijk reglement aangaande revisie en appel. Daarom wordt het niet ontvankelijk verklaard. De kerk van Zuidlaren bezint zich op haar plek binnen het kerkverband. We hopen dat er in de voorjaarsclassis van 2026 meer duidelijkheid komt. De vergadering is keurig op tijd gesloten. Op DV 3 maart 2026 wordt de voorjaarsclassis gehouden.

 

Erik Mulder, Winschoten