In de inmiddels bekende serie ‘Werken in de kerk’ is nu deel 9 uitgekomen. Geschreven voor pastors en pastorale bezoekers, maar uiteraard ook handig voor onderling pastoraat. Een heel praktisch boek om het pastoraat goed vorm te geven. Tips, (psychologische) inzichten en praktijkvoorbeelden waar je wat aan hebt.

Achterin bevinden zich diverse bijlagen: onder meer over zelfreflectie (valkuilen etc.), fasen in de geloofsontwikkeling, fasen in rouwverwerking. Het boek is ook geschikt om in intervisie te gebruiken en dat laatste is bepaald geen overbodige luxe voor pastors. Want in het pastoraat breng je jezelf mee en het is goed om te weten wie je zelf bent als je andere mensen wilt begeleiden in hun geloof. Want voor je het weet zie je problemen die meer over jezelf zeggen dan over de ander.

De schrijver is godsdienstpsycholoog, psychotherapeut en docent.

Nynke Sikkema-Holwerda, Hoogeveen

Willem van der Horst,  Handboek voor pastorsBuijten & Schipperheijn: Amsterdam, (2015), 176 pag., € 17,90, 2015, ISBN 978-90-55881-798-3


Commentaar

  • Als de feestdagen voorbij zijn 2026-01-16 18:45:46

    Afgelopen maand vierden we Kerst. In de kerk stonden we stil bij Jezus’ komst naar deze wereld....

  • Kerstkabinet 2025-12-20 09:04:17

    Al voor de verkiezingen waren de geluiden optimistisch. Er zou een kabinet moeten komen vóór de...

  • Omdat Hij ons zoekt 2025-12-06 08:59:47

    We zijn er op de een of andere manier allemaal mee bezig, met wat er in ons kerkverband gebeurt....

  • De kerk is van Christus 2025-11-22 08:42:05

    De Christelijke Gereformeerde Kerken stonden voorheen bekend om hun diepe verlangen om elkaar vast te...