Afgelopen zomer waren we op vakantie in Thüringen, een deelstaat in het voormalige Oost Duitsland (DDR). We hebben daar onder anderen een zogenaamde Lutherweek meegemaakt. Dit hield in, dat we vanuit ons vakantiepark in Engelsbach diverse uitstapjes met een gids hebben gemaakt naar die plaatsen waar herinneringen aan Luther liggen: Erfurt, Eisenach, Schmalkalden, Steinbach, De Wartburg, enzovoort.

Op de laatste dag van onze vakantie raakten we in gesprek met een ca. 75-jarige vrouw uit de omgeving van Dresden. Zij was daar op dit vakantiepark voor het bijwonen van een conferentie van Baptisten.

Ontroerd vertelde ze ons dat ze na “Die Wende” in 1989 had gehoord, dat er in het Vrije Westen door christenen heel veel gebeden was voor de vervolgde kerk, ook in de DDR. Daar bedankte ze ons heel hartelijk voor. In de beginperiode van het IJzeren Gordijn hadden ze zelf ook veel gebeden om diverse vrijheden, maar de situatie veranderde niet en ze waren er maar mee gestopt. Het zou toch wel niet veranderen. “Julie in het Vrije Westen bleven maar bidden en het heeft resultaat gehad. Got sei dank”, vertelde ze en ze dankte God er nog steeds voor.

Deze vakantieontmoeting zal ons altijd bijblijven. Bidden helpt!

 

Dokkum
Pieter en Geke Sijtsma


Commentaar

  • De hel 2026-06-06 06:52:25

    Op het moment dat ik dit schrijf, is het aan de vooravond van een conferentie van predikanten van...

  • Revival 2026-05-23 08:17:17

    Van 20 tot 23 april was ik samen met een paar honderd andere predikanten op de conferentie in...

  • Kind van de vrijheid 2026-05-09 07:16:55

    Zo’n tachtig jaar! Zolang is het geleden dat de Tweede Wereldoorlog werd beëindigd en de vrede...

  • Thuiskijkers 2026-04-25 08:19:33

    ‘We kijken de diensten altijd trouw mee hoor.’ Het kan je zomaar gezegd worden tijdens een...