Een boek waarin ruimte geboden wordt aan gelovigen, ongelovigen en zoekers. In het boek deelt Rachel Evans haar zoektocht als christen en hierin vermijdt ze vastomlijnde antwoorden. Op dagen dat ze gelooft is het alsof de schrijfster wordt omvat door een groter verhaal dan ze zelf kan bevatten.

Op dagen dat ze niet kan geloven is ze dankbaar voor alle heiligen van vandaag en van het verleden op wiens geloof ze mag leunen. Het boek plaatst de gelovige in een groter verhaal waardoor mensen betekenis kunnen geven aan eigen ervaringen en aan het leven. Vanuit het geloof leert Rachel Evans om te leven zonder zekerheid en zonder garantie. In de zoektocht naar God proberen we Hem vaak te vinden in de hokjes die we zelf hebben gebouwd, maar de plek waar God vaak te vinden is, wordt gevormd door de marges. Geloven met hart, hoofd, ziel is een boek met ruimte voor twijfel, scherpe vragen, zoekende zielen. Dit alles vanuit de overtuiging dat de grote inspirator – God – sterk en teder genoeg is om onze zoektocht aan te kunnen.

 

Het boek is postuum geschreven door Jeff Chu met verzamelde werken van Rachel Evans die op 37-jarige leeftijd onverwachts overleden is.

 

Wouter Moolhuizen, Hoogeveen

 

Rachel Evans, Jeff Chu, Hart, hoofd, ziel – geloven met alles wat je bent. Utrecht: KokBoekencentrum 2022, 224 blz., € 19,99, ISBN 9789029732789

 


Commentaar

  • Voorbereiden op verhuizen 2026-10-24 10:18:32

    Afgelopen week stond er een grote verhuiswagen voor de deur. Nee, nog niet om alle spullen in te...

  • Populisme…ook in de kerk? 2026-10-09 12:02:20

    Bij populisme denken we vaak aan politici die inspelen op gevoelens van die leven onder het volk....

  • Vrij zijn 2026-09-26 13:56:05

    In Nederland is het wettelijk geregeld dat mensen die werken vakantie krijgen. Elk jaar krijg je...

  • Een levende kerk 2026-09-12 08:27:12

    Als u dit leest ligt het, als het goed is, allemaal achter ons, maar op het moment dat ik dit...