In januari begint het al: het wordt weer langer licht en de sneeuwklokjes gaan bloeien, en even later de krokussen en het speenkruid langs de sloten. Het wijst allemaal op het heerlijke voorjaar dat er aankomt.

Daarna kwam maart en nu april. Nu barst alles los! Gisteren had een boom een paar blaadjes, vandaag is hij groen. Het is allemaal zo prachtig!

De pruimenbomen en de perenbomen, en even later ook de appelbomen worden wit en rood van de bloesem. En als er maar genoeg bijen en hommels zijn om hun honing te verzamelen, zie je al direct als de bloesem wat uitgebloeid is, de minuscuul kleine vruchtjes groeien.

Voor ons huis worden velden met tulpen gekweekt. Wat een kleuren! Het lijkt de regenboog wel: knalrood, geel, dieppaars, oranje, en groene blaadjes er omheen.

Overal zie je vogels in paren vliegen, de kievit en de grutto zijn weer in het land, ze hebben de lange weg weer gevonden.

Wat een Schepper, die dit allemaal bedacht en gemaakt heeft.

Ga genieten, pak de fiets of ga wandelen. Als je dat niet meer kunt, probeer dan in ieder geval naar buiten te kijken, naar al dat moois. Dan krijg je steeds meer oog voor heel die mooie schepping. Niet alleen in het voorjaar natuurlijk, ieder seizoen is er weer wat anders om van te genieten. Dan zijn of worden we ook zuinig op de natuur, op dit werk, dit cadeau van onze God.

Een paar weken geleden hebben we op ‘opschoondag’ met een groepje leden van onze gemeente rotzooi ‘geprikt’ in de buurt van de kerk. Onvoorstelbaar wat er zomaar weggegooid wordt. Maar er zijn meer dingen waar we met elkaar op kunnen letten. De bekende zaken zoals minder vliegen, minder autorijden. Maar ook, als je het kunt betalen, niet altijd gaan voor het goedkoopste uit de supermarkt. Als een boer verantwoord wil produceren, kost dat gewoon geld. En eet niet te veel voedsel dat van ver komt.

 

In de maand maart zongen we als kinderlied van de maand ‘Volg het spoor’. Het is echt prachtig. Kijk en luister maar eens naar een uitvoering op YouTube.

 

Volg het spoor

Kijk eens naar een vlinder

luister naar een eend die kwaakt

kijk eens naar de bloemen

zie hoe mooi ze zijn gemaakt

kijk eens naar de wolken

hoor een leeuwerik die fluit

volg je al die sporen

kom je altijd bij Hem uit

 

Volg het spoor

volg het spoor

en zoek gerust je hele leven door

je ziet het op de bergen

en je ziet het in het dal

de sporen van Zijn handen

vind je overal

 

Kijk eens naar de dieren

die Hij ooit voor ons bedacht

kijk maar naar de sterren

die weer stralen elke nacht

kijk eens naar de golven

zie ze rollen - af en aan

zoveel moois kan echt niet

slechts door toeval zijn ontstaan

 

Volg het spoor….

 

Tekst: Ron Schröder & Marianne Busser

 

Janneke van der Molen, Bierum


Commentaar

 • Pinksteren 2024-05-17 18:03:28

  In dit nummer van het Kerkblad wordt speciaal ingegaan op Pinksteren. De uitstorting van de...

 • Wereldverbeteraars 2024-05-03 13:31:31

  Wereldverbeteraars Met zijn boek ‘De meeste mensen deugen’ (2019), heeft Rutger Bregman zijn...

 • Nieuw leven 2024-04-19 17:47:34

  In januari begint het al: het wordt weer langer licht en de sneeuwklokjes gaan bloeien, en even...

 • Post 2024-04-06 07:36:05

  De laatste tijd valt het mee, maar het komt regelmatig voor dat de post wat vertraging heeft....