Hoe moet je christen-zijn in praktijk brengen op de werkvloer? Die vraag kun je op verschillende manieren benaderen. Dat wil een serie boekjes dan ook doen. Deze serie wordt uitgegeven bij Groen te Heerenveen in samenwerking met de Reformatorisch Maatschappelijke Unie (RMU). Een nieuw deeltje gaat over omgaan met gegeven goed.

Eerdere deeltjes behandelden onder meer de vraag naar zondagsrust, ruimte voor gewetensbezwaar, de spanning tussen arbeid en zorg, 'je baan je leven', dilemma's op je werk, werken op de grens tussen leven en dood, en christen-zijn en leiding geven. De economie  van gegeven goed  is het dertiende deeltje in deze serie. Uitgangspunt voor de schrijvers zijn de tien geboden. Daarin komen ten aanzien van economie drie kernwaarden naar voren: rentmeesterschap, dienstbaarheid en gerechtigheid. Rentmeesterschap betreft onze verhouding tot alles wat is gegeven. De dienstbaarheid heeft betrekking op de dienst aan de medemens. Gerechtigheid heeft betrekking op recht doen in het sociale en publieke domein. Er wordt ook aandacht gegeven aan de vraag wat deze kernwaarden buiten de werkvloer betekenen. Een mooi boekje, dat geschikt is om in een gespreksgroep te bespreken. Elk hoofdstuk wordt afgesloten met vragen, stellingen en/of een opdracht. 

 

D.J. Steensma, Feanwâlden

 

Naar aanleiding van

Peter Schalk (red.), De economie  van gegeven goed.  Christen-zijn op de werkvloer, deel 13, Groen: Heerenveen, 2018, 99 pag.,  € 9,95, ISBN 9789088972096.


Commentaar

  • Hellend vlak 2025-06-21 09:25:10

    Net als veel anderen denk ik met weemoed terug aan vroegere tijden. Binnenkort word ik...

  • Zien en zijn 2025-06-07 08:46:46

    Ik worstel ermee. Onlangs hoorde ik twee uitdrukkingen die me sindsdien bezighouden. Het ging over...

  • Eeuwig dankbaar 2025-05-24 07:16:04

    Doetinchem heeft zich mooi op de kaart gezet. Dit jaar vierde koning Willem-Alexander zijn...

  • Rust 2025-05-10 07:24:12

    Een aantal (grote) bedrijven heeft er in de afgelopen jaren voor gekozen om een vierdaagse...